ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12735196
*
nr 1273 5196
Spegel
metallinfattat glas, Taurus, 90x64 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 18:50:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 11:06:44
1
300 kr
2/9 14:22:31
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallinfattat glas spegel speglar taurus
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 1273 5196
Spegel
metallinfattat glas, Taurus, 90x64 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/8 11:06:44 | 1 | 300 kr |
| 2/9 14:22:31 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallinfattat glas spegel speglar taurus
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



